Program för augusti!

Observera

Denna text publicerades första gången den 30 juli, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Programbladet för augusti hittar du HÄR.
På söndag (2/8) sänds den sista av sommarens ekumeniska gudstjänster på webben. Söndagen därpå (9/8) börjar vi igen med live-sända gudstjänster. Alla gudstjänster finns på vår Youtube-kanal (klicka HÄR).
Vi vill uppmuntra dig som kan, och inte tillhör riskgrupperna, att komma och vara med i Gudstjänsten. Gudstjänst-gemenskapen är viktig både för församlingslivet och din personliga andliga utveckling. Vi följer självklart Folkhälsomyndighetens rekommendationer gällande hygien och avstånd så att du alltid kan känna dig trygg när du besöker Equmeniakyrkan.